Gösterilen sonuçlar: 1 ile 2 ve 2

 1. #1
  Süper Moderatör
  Üyelik tarihi
  Aug 2012
  Mesajlar
  142
  Tecrübe Puanı
  4

  L-Carnitine ve CLA (Konjuge Linoleik Asit) Ürünlerinin Birlikte Kullanımı

  L-Carnitine metabolizmada doğal olarak bulunan ve yağın yanma oranını ayarlayan bir amino asittir. Antrenmanlar sırasında ihtiyaç duyulan enerjinin yağ hücrelerinden karşılanmasını sağlayarak, vücut yağ oranının azalmasına yardımcı olur. Kullanıldığı dönemde, düzenli antrenmanlar ve yağ, şeker, tuzdan uzak bir beslenme programıyla desteklenmesi gereken WEIDER L-Carnitine ürünleri, vücut yağ oranınızı istediğiniz seviyeye getirmenize yardımcı olur.

  WEIDER L-Carnitine ürünleri kullanılarak vücut yağ oranı istenilen seviyeye geldikten sonra, yağ depolarının çözülerek kan dolaşımı yoluyla enerjiye çevrilmesine yardımcı olan ve yağların depolanmasını sağlayan enzimleri baskılayarak vücutta depolanan yağ miktarını azaltan WEIDER CLA Capsules kullanılarak kilo koruma dönemi desteklenebilir. WEIDER CLA Capsules, Yağ azaltıcı etkisinin yanında vücutta ayrıca; insülin direncini azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, metabolizma hızını yükseltmek, kas kütlesi ve kemik oluşumunu arttırmak, kalp-damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmak gibi çok önemli işlevlere de sahiptir.

  L-Carnitine de CLA da metabolizmada doğal olarak bulunduklarından birlikte kullanımlarının sağlık açısından herhangi bir zararı yoktur. İki ürünü birlikte kullanarak ideal kilonuza ulaşabilir ve mevcut kilonuzu koruyabilirsiniz.

 2. #2
  Süper Moderatör
  Üyelik tarihi
  Oct 2012
  Mesajlar
  110
  Tecrübe Puanı
  4
  L-Carnitine metabolizmada doğal olarak bulunan bir çeşit amino asittir. Vücuttaki görevi yağın yanma oranını ayarlamak olan L-Carnitine vücutta depolanamaz. Bu nedenle özellikle vücut yağ oranını azaltmak isteyen bireylerin dışarıdan L-Carnitine takviyesi alması gerekir.
  Antrenmanlar sırasında ihtiyaç duyulan enerjinin karbonhidratlar yerine yağlardan karşılanmasını sağlayarak vücut yağ oranının azalmasına yardımcı olan L- Carnitine sayesinde günlük enerjinin eldesinde kullanılan glikojen depoları kullanılmadan saklanır. Böylece antrenman sonrası toparlanma kolaylaşır ve farklı aktiviteler için enerjiniz kalır.
  Enerjinin yağlardan karşılanmasının bir başka getirisi de antrenman performansı artışıdır. Enerji için 1 gramıyla 4 kcal enerji veren karbonhidratlar yerine, 1 gramıyla 9 kcal enerji veren yağlar kullanıldığından aynı miktarda karbonhidrata kıyasla 2 kattan daha fazla enerji elde edilir. Bu da daha performanslı ve uzun antrenmanlar demektir.
  CLA (Konjuge Linoleik Asit), vücutta yağın depolanmasını sağlayan lipoprotein lipaz enzimini baskılayarak, besinler yoluyla alınan yağların depolanmasını önler. Kan dolaşımına katılan yağlar enerji ihtiyacı için kullanılarak yakılır.
  Genel olarak istenilen kiloya veya vücut yağ oranına ulaşıldıktan sonra mevcut kilonun / yağ oranının korunmasına yönelik olarak kullanılan CLA, ; insülin direncini azaltmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, metabolizma hızını yükseltmek, kas kütlesi ve kemik oluşumunu arttırmak, kalp-damar hastalıklarının önlenmesine yardımcı olmak gibi çok önemli işlevlere de sahiptir. Son yıllarda yapılan bir kaç çalışma CLA’nın ayrıca karın bölgesindeki yağlanmayı azalttığını göstermiştir.
  Vücut yağ oranını azaltarak kilo vermek isteyen kullanıcılara L-Carnitine ve CLA ürünlerini birlikte kullanılmasından daha çok öncelikle düzenli bir egzersiz programı ve diyetle desteklenen L-Carnitine kullanımı önerilmektedir. Belli bir yağ oranına ulaşılmasının ardından L-Carnitine kullanımı CLA ile desteklenebilir veya CLA tek başına kullanılabilir…

Benzer Konular

 1. Yumurtanın Temel Amino Asit Değeri...
  By Squat in forum Besin İçerikleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-20-2013, 12:17 PM
 2. WEIDER L-Carnitine Liquid Ampoules
  By Crunch in forum Yağ Yakıcılar
  Cevaplar: 6
  Son Mesaj: 08-14-2013, 12:58 PM
 3. Protein Ve Amino Asit Desteği
  By Crisscross in forum Protein Tozları
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-06-2013, 04:45 PM
 4. WEIDER L-Carnitine Drink
  By Crunch in forum Yağ Yakıcılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-13-2012, 01:23 PM
 5. WEIDER L-Carnitine 500 - WEIDER L-Carnitine 1000
  By Crunch in forum Yağ Yakıcılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 12-10-2012, 04:30 PM

Yetkileriniz

 • Konu Acma Yetkiniz Yok
 • Cevap Yazma Yetkiniz Yok
 • Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
 • Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok
 •  

SEO by vBSEO 3.6.0 RC 2